475KFM450MFJG
475KFM450MFJG Cornell Dubilier Knowles
KFM.pdf
Виробник: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70.5474Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70.5474Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz.
Інші пропозиції 475KFM450MFJG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
475KFM450MFJG 475KFM450MFJG Виробник : CDE / Illinois Capacitor KFM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 450V 20% tol. ELECTROLYTIC