533201B02500G Boyd Laconia, LLC
Boyd-Guide-to-Heat-Sink-Fabrications-2020-Technical-Paper.pdf
Виробник: Boyd Laconia, LLC
Description: BOARD LEVEL HEAT SINK
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 2.000" (50.80mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.375" (34.93mm)
Package Cooled: TO-218, TO-247
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 3.0W @ 30°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.00°C/W @ 400 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 9.00°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)
Material Finish: Black Anodized
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BOARD LEVEL HEAT SINK, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 2.000" (50.80mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.375" (34.93mm), Package Cooled: TO-218, TO-247, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 3.0W @ 30°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.00°C/W @ 400 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 9.00°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized.