Продукція > BOURNS INC. > 53RAA-R16-D18L
53RAA-R16-D18L Bourns Inc.
50.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 50k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±20%
Features: Sealed
Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: M10 x 0.75
Actuator Length: 0.630" (16.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Logarithmic
Rotation: 290°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 50k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±20%, Features: Sealed, Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: M10 x 0.75, Actuator Length: 0.630" (16.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Logarithmic, Rotation: 290°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.