55FA0511-20-7L
55FA0511-20-7L TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=55FA0511&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: HOOK-UP STRND 20AWG 600V VIOLET
Packaging: Bulk
Voltage: 600V
Wire Gauge: 20 AWG
Jacket (Insulation) Material: Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Conductor Strand: 19/32
Operating Temperature: 150°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.059" (1.50mm)
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0035" (0.089mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Violet
Написати відгук
Description: HOOK-UP STRND 20AWG 600V VIOLET, Packaging: Bulk, Voltage: 600V, Wire Gauge: 20 AWG, Jacket (Insulation) Material: Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated, Conductor Strand: 19/32, Operating Temperature: 150°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.059" (1.50mm), Jacket (Insulation) Thickness: 0.0035" (0.089mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Violet.