Продукція > FINDER > 58.32.8.110.006SPB
58.32.8.110.006SPB FINDER
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 110VAC; 20A; 10A/250VAC; 10A/24VDC
Relay variant: Relay set
Coil current: 12.5mA
Body dimensions: 78.4x27x84.3mm
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Coil power consumption: 1.5VA
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Contact current max.: 20A
Rated coil voltage: 110V AC
Switched voltage: max. 220V DC; max. 400V AC
Coil resistance: 4kΩ
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 110VAC; 20A; 10A/250VAC; 10A/24VDC, Mounting: for DIN rail mounting, Leads: screw terminals, Type of relay: interface, Relay variant: Relay set, Coil current: 12.5mA, Body dimensions: 78.4x27x84.3mm, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Coil power consumption: 1.5VA, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Contact current max.: 20A, Rated coil voltage: 110V AC, Switched voltage: max. 220V DC; max. 400V AC, Coil resistance: 4kΩ, Contacts configuration: DPDT, Contact material: AgNi.