Продукція > FINDER > 58.34.8.120.006SPA
58.34.8.120.006SPA FINDER
S58EN.pdf
Виробник: FINDER
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; 4PDT; Ucoil: 120VAC; 15A; 6A/250VAC; 6A/24VDC
Manufacturer series: 58.34
Mounting: for DIN rail mounting
Leads: screw terminals
Type of relay: interface
Relay variant: Relay set
Coil current: 12mA
Body dimensions: 78.4x27x84.3mm
DC contacts rating @R: 6A / 24V DC
Coil power consumption: 1.5VA
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
Contact current max.: 15A
Rated coil voltage: 120V AC
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC
Coil resistance: 4.7kΩ
Contacts configuration: 4PDT
Contact material: AgNi
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; 4PDT; Ucoil: 120VAC; 15A; 6A/250VAC; 6A/24VDC, Manufacturer series: 58.34, Mounting: for DIN rail mounting, Leads: screw terminals, Type of relay: interface, Relay variant: Relay set, Coil current: 12mA, Body dimensions: 78.4x27x84.3mm, DC contacts rating @R: 6A / 24V DC, Coil power consumption: 1.5VA, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, Contact current max.: 15A, Rated coil voltage: 120V AC, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Coil resistance: 4.7kΩ, Contacts configuration: 4PDT, Contact material: AgNi.