Продукція > BOURNS INC. > 5800-472-TR-RC
5800-472-TR-RC Bourns Inc.
5800_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 4.7MH 110MA 12.5OHM TH
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.275" Dia x 0.700" L (6.99mm x 17.78mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 12.5Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 170mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Inductance: 4.7 mH
Current Rating (Amps): 110 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 4.7MH 110MA 12.5OHM TH, Packaging: Tray, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.275" Dia x 0.700" L (6.99mm x 17.78mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 12.5Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 170mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Inductance: 4.7 mH, Current Rating (Amps): 110 mA.