5MPA1107J
5MPA1107J Electronic Concepts Inc.
5MPA_full.pdf
Виробник: Electronic Concepts Inc.
Description: 100UF/5%/300VAC
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Height - Seated (Max): 2.374" (60.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2 MOhms
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 100UF/5%/300VAC, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Height - Seated (Max): 2.374" (60.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2 MOhms, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm).