5MPA2107J
5MPA2107J Electronic Concepts Inc.
5MPA_full.pdf
Виробник: Electronic Concepts Inc.
Description: 100UF/5%/530VAC
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC: 530V
Height - Seated (Max): 5.374" (136.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms
Size / Dimension: 3.201" Dia (81.30mm)
на замовлення 40 шт:
Написати відгук
Description: 100UF/5%/530VAC, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 530V, Height - Seated (Max): 5.374" (136.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms, Size / Dimension: 3.201" Dia (81.30mm).