5MPA2475E
5MPA2475E Electronic Concepts Inc.
5MPA_full.pdf
Виробник: Electronic Concepts Inc.
Description: 4.7UF/3%/530VAC
Tolerance: ±3%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC: 530V
Height - Seated (Max): 1.874" (47.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms
Size / Dimension: 1.701" Dia (43.20mm)
на замовлення 100 шт:
Написати відгук
Description: 4.7UF/3%/530VAC, Tolerance: ±3%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 530V, Height - Seated (Max): 1.874" (47.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms, Size / Dimension: 1.701" Dia (43.20mm).