5MPA2506E
5MPA2506E Electronic Concepts Inc.
5MPA_full.pdf
Виробник: Electronic Concepts Inc.
Description: 50UF/3%/530VAC
Packaging: Bulk
Tolerance: ±3%
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC: 530V
Height - Seated (Max): 3.252" (82.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms
Size / Dimension: 3.201" Dia (81.30mm)
на замовлення 40 шт:
Написати відгук
Description: 50UF/3%/530VAC, Packaging: Bulk, Tolerance: ±3%, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 530V, Height - Seated (Max): 3.252" (82.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 50 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms, Size / Dimension: 3.201" Dia (81.30mm).