5NR101MBACU
5NR101MBACU KYOCERA AVX
Disc_Ceramic_Caps_Rev_Oct_1999.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 1KV Y5F RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5F
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Capacitance: 100 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 100PF 1KV Y5F RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5F, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Capacitance: 100 pF.