5SQ103MEHAH
5SQ103MEHAH KYOCERA AVX
Disc_Ceramic_Caps_Rev_Oct_1999.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 500V Y5U RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5U (E)
Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.236" (6.00mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 10000PF 500V Y5U RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5U (E), Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.236" (6.00mm), Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10000 pF.