5ST400MAACA
5ST400MAACA KYOCERA AVX
Disc_Ceramic_Caps_Rev_Oct_1999.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 40PF 3KV Y5U RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5U (E)
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Capacitance: 40 pF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 40PF 3KV Y5U RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 3000V (3kV), Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5U (E), Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Capacitance: 40 pF.