5UK103ZOBAM
5UK103ZOBAM KYOCERA AVX
Disc_Ceramic_Caps_Rev_Oct_1999.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 100V Y5U RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: -20%, +80%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5U (E)
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 pF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 10000PF 100V Y5U RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: -20%, +80%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5U (E), Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10000 pF.