5WF503MXGAA
5WF503MXGAA KYOCERA AVX
Disc_Ceram_Cap_Class_III.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.05UF 25V Y5P RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5P (B)
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.236" (6.00mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.05 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.05UF 25V Y5P RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5P (B), Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.236" (6.00mm), Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.05 µF.