5WH103MDCAA
5WH103MDCAA KYOCERA AVX
Disc_Ceram_Cap_Class_III.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 50V Y5P RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5P (B)
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 10000PF 50V Y5P RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5P (B), Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10000 pF.