5YF503ZXDAE
5YF503ZXDAE KYOCERA AVX
Disc_Ceram_Cap_Class_III.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.05UF 25V Y5U RADIAL
Tolerance: -20%, +80%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5U (E)
Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.236" (6.00mm)
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Capacitance: 0.05 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.05UF 25V Y5U RADIAL, Tolerance: -20%, +80%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5U (E), Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.236" (6.00mm), Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Capacitance: 0.05 µF.