6.6SM8Z14A-Q
6.6SM8Z14A-Q DIOTEC SEMICONDUCTOR
6.6sm8z10a.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 6.6kW; 15.6÷17.2V; 284A; unidirectional; DO218AB
Mounting: SMD
Type of diode: TVS
Leakage current: 10µA
Max. off-state voltage: 14V
Breakdown voltage: 15.6...17.2V
Max. forward impulse current: 284A
Peak pulse power dissipation: 6.6kW
Application: automotive industry
Case: DO218AB
Kind of package: reel; tape
Semiconductor structure: unidirectional
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 6.6kW; 15.6÷17.2V; 284A; unidirectional; DO218AB, Mounting: SMD, Type of diode: TVS, Leakage current: 10µA, Max. off-state voltage: 14V, Breakdown voltage: 15.6...17.2V, Max. forward impulse current: 284A, Peak pulse power dissipation: 6.6kW, Application: automotive industry, Case: DO218AB, Kind of package: reel; tape, Semiconductor structure: unidirectional.