61V222MCHIA
61V222MCHIA KYOCERA AVX
Safety_Ceramic_Caps.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 2200PF 400VAC RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 400VAC
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: X1, Y1
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2200 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 2200PF 400VAC RADIAL, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 400VAC, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Safety, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Ratings: X1, Y1, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2200 pF.