62MR500K TT Electronics/BI
62.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Cermet
Resistance: 500 kOhms
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.250" Dia (6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 500 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції 62MR500K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
62MR500K 62MR500K Виробник : BI Technologies / TT Electronics TTRB_S_A0009734851_1-2565546.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 1/2W 500K Ohms 10% SINGLE TURN