64XR10KLF
64XR10KLF TT Electronics/BI
64.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 10KOHM 0.25W PC PIN SIDE
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tube
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.250" x 0.165" Face (6.35mm x 4.19mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Cermet
Part Status: Active
Resistance: 10 kOhms
Number of Turns: 12.0
на замовлення 310 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 10KOHM 0.25W PC PIN SIDE, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tube, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.250" x 0.165" Face (6.35mm x 4.19mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Part Status: Active, Resistance: 10 kOhms, Number of Turns: 12.0.