64XR25KLF TT Electronics/BI
64.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tube
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.250" x 0.165" Face (6.35mm x 4.19mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 25 kOhms
Number of Turns: 12
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tube, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.250" x 0.165" Face (6.35mm x 4.19mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 25 kOhms, Number of Turns: 12.