66CNQ200
66CNQ200 SMC Diode Solutions
66CNQ200%20N1056%20REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE MOD SCHOTT 200V 30A PRM3
Packaging: Bulk
Package / Case: PRM3
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: PRM3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 200 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE MOD SCHOTT 200V 30A PRM3, Packaging: Bulk, Package / Case: PRM3, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: PRM3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 200 V.