66WR100LF
66WR100LF TT Electronics/BI
66.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.200" Face (9.53mm x 5.08mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 100 Ohms
Number of Turns: 20.0
на замовлення 330 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.200" Face (9.53mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 100 Ohms, Number of Turns: 20.0.
Інші пропозиції 66WR100LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
66WR100LF 66WR100LF Виробник : BI Technologies / TT Electronics Datasheet_MultiTurn%20Trimmer_66-1133952.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 100 ohm 10% 3/8" Squ