678D338M016FR4D
678D338M016FR4D Vishay Sprague
678d.pdf
Виробник: Vishay Sprague
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 74mOhm @ 20Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 34 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.358 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.94 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 74mOhm @ 20Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 34 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.358 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.94 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
678D338M016FR4D 678D338M016FR4D Виробник : Vishay / Sprague 678d.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 16volts 20% 18x36mm