67YR100LFTB
67YR100LFTB TT Electronics/BI
67.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging: Tube
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.195" Face (9.53mm x 4.95mm)
Part Status: Active
Resistance: 100 Ohms
Number of Turns: 20.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP, Packaging: Tube, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.195" Face (9.53mm x 4.95mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Part Status: Active, Resistance: 100 Ohms, Number of Turns: 20.0.
Інші пропозиції 67YR100LFTB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
67YR100LFTB 67YR100LFTB Виробник : BI Technologies / TT Electronics TTRB_S_A0009484870_1-2565439.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 1/2W 100 Ohms 10% MULTI TURN