67YR50LF
67YR50LF TT Electronics/BI
67.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.195" Face (9.53mm x 4.95mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Cermet
Part Status: Active
Resistance: 50 Ohms
Number of Turns: 20
на замовлення 693 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±250ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.195" Face (9.53mm x 4.95mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Part Status: Active, Resistance: 50 Ohms, Number of Turns: 20.