68WR100LFTB TT Electronics/BI
68.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tube
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.245" Face (9.53mm x 6.22mm)
Part Status: Active
Resistance: 100 Ohms
Number of Turns: 20
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tube, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.245" Face (9.53mm x 6.22mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Part Status: Active, Resistance: 100 Ohms, Number of Turns: 20.
Інші пропозиції 68WR100LFTB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
68WR100LFTB 68WR100LFTB Виробник : BI Technologies / TT Electronics TTRB_S_A0008035237_1-2565476.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 1/2W 100 Ohms 10% MULTI TURN