Продукція > 3M > 72M-250-32
72M-250-32
72M-250-32 3M
Terminals%2C%20Kits%2C%20Tools.pdf
Виробник: 3M
Description: CONN QC TAB 14-16AWG 0.250 CRIMP
Features: Butted Seam
Packaging: Bulk
Gender: Male
Contact Finish: Tin
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge: 14-16 AWG
Insulation: Non-Insulated
Terminal Type: Standard
Length - Overall: 0.730" (18.54mm)
Termination: Crimp
Tab Thickness: 0.032" (0.81mm)
Tab Width: 0.250" (6.35mm)