73WL6R160F
73WL6R160F CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73WLx-73WEx-Series-Datasheet.pdf
Виробник: CTS Resistor Products
Description: RES 0.16 OHM 1% 1W 2010 WIDE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Package / Case: Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Resistance: 160 mOhms
Написати відгук
Description: RES 0.16 OHM 1% 1W 2010 WIDE, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 1W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Package / Case: Wide 2010 (5025 Metric), 1020, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Resistance: 160 mOhms.
Інші пропозиції 73WL6R160F
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
73WL6R160F Виробник : CTS Electronic Components CTS-Resistors-73WLx-73WEx-Series-Datasheet.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount Wide Terminal Current Sense Resistor, Thick Film, 1.0 Watts, Temperature Coefficient +/-200ppm/ C, .160 Ohms, +/-1% Tolerance, 5.0mm x 2.5mm, -55 C/+155C