73WL7R010J
73WL7R010J CTS Resistor Products
73WLx_73WEx.pdf
Виробник: CTS Resistor Products
Description: RES 0.01 OHM 5% 2W 2512 WIDE
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Temperature Coefficient: ±500ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 0.01 OHM 5% 2W 2512 WIDE, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±5%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Wide 2512 (6432 Metric), 1225, Temperature Coefficient: ±500ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Part Status: Active, Resistance: 10 mOhms.
Інші пропозиції 73WL7R010J
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
73WL7R010J Виробник : CTS Electronic Components 73WLx_73WEx-1770970.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount Wide Terminal Current Sense Resistor, Thick Film, 2.0 Watts, Temperature Coefficient +/-500ppm/ C, .010 Ohms, +/-5% Tolerance, 6.3mm x 3.2mm, -55 C/+155C