79F151K-TR-RC
79F151K-TR-RC Bourns Inc.
79F_Series_RF_Chokes.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 150UH 39MA 16 OHM TH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 16Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 6MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 39 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 150UH 39MA 16 OHM TH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 16Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 6MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 39 mA.