79F180K-RC
79F180K-RC Bourns Inc.
79F_Series_RF_Chokes.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 18UH 140MA 3.1 OHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 3.1Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 17MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Inductance: 18 µH
Current Rating (Amps): 140 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 18UH 140MA 3.1 OHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 3.1Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 17MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Inductance: 18 µH, Current Rating (Amps): 140 mA.