79FR47M-RC
79FR47M-RC Bourns Inc.
79F_Series_RF_Chokes.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 470NH 330MA 560MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 560mOhm Max
Q @ Freq: 35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 150MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 330 mA