7P152V360A072L Cornell Dubilier Electronics (CDE)
7P.pdf
Виробник: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP ALUM 1.5MF 360V SOLDER LUG
Tolerance: -10%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Solder Lug
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 2.835" (72.00mm)
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 360 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1.5MF 360V SOLDER LUG, Tolerance: -10%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Solder Lug, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 2.835" (72.00mm), Capacitance: 1.5 mF, Voltage - Rated: 360 V.