7S.34.8.230.4220
7S.34.8.230.4220 Finder Relays, Inc.
S7SEN.pdf
Виробник: Finder Relays, Inc.
Description: SFTY RLY GUIDE 2NO+2NC 6A 230VAC
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 23 VAC
Must Operate Voltage: 195 VAC