801003-SF
801003-SF SCHAFFNER / TE Connectivity
Виробник: SCHAFFNER / TE Connectivity
Category: IEC 60320 connectors
Description: Connector: AC supply; socket; male; Inom: 10A; Ir: 0A; 250VAC; FN9260
Capacitance Cx: 0.1µF
Leads: connectors
Leads dimensions: 6.3x0.8mm
Kind of connector: male
Trade name: power entry module; power module
Connector: socket
Operating temperature: -25...85°C
Leakage current: 0A
Inductance: 0.2mH
Fuse size: 5x20mm
Current rating: 10A
Rated voltage: 250V AC
Resistance: 1MΩ