8252.H1.2530.32.19.33
8252.H1.2530.32.19.33 Trafag Sensors and Controls
H72303ac_EN_8252_NAT_Industrial_Pressure_Transmitter.pdf
Виробник: Trafag Sensors and Controls
Description: SENSOR 500PSIG 1/4"NPT .02A
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Operating Pressure: 0 ~ 500PSI (0 ~ 3447.38kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: M12x1, 4 Pin
Voltage - Supply: 9V ~ 32V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) NPT