Продукція > TRAFAG SENSORS AND CONTROLS > 8252.H2.2542.32.19.40.61
8252.H2.2542.32.19.40.61
8252.H2.2542.32.19.40.61 Trafag Sensors and Controls
H72303ad_EN_8252_NAT_Industrial_Pressure_Transmitter.pdf
Виробник: Trafag Sensors and Controls
Description: SENSOR 1000PSIG 7/16" .02A
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Operating Pressure: 0 ~ 1000PSI (0 ~ 6894.76kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: M12x1, 4 Pin
Voltage - Supply: 9V ~ 32V
Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF SAE4