Продукція > TRAFAG SENSORS AND CONTROLS > 8252.H5.2530.01.23.34.40
8252.H5.2530.01.23.34.40
8252.H5.2530.01.23.34.40 Trafag Sensors and Controls
H72303ae_EN_8252_NAT_Industrial_Pressure_Transmitter.pdf
Виробник: Trafag Sensors and Controls
Description: SENSOR 2000PSIG 1/4"NPT 4.5V
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Voltage
Output: 0.5 V ~ 4.5 V
Operating Pressure: 0 ~ 2000PSI (0 ~ 13789.51kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: DIN43650-C
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) NPT