Продукція > TRAFAG SENSORS AND CONTROLS > 8252.H6.2542.32.19.40.61
8252.H6.2542.32.19.40.61
8252.H6.2542.32.19.40.61 Trafag Sensors and Controls
H72303ae_EN_8252_NAT_Industrial_Pressure_Transmitter.pdf
Виробник: Trafag Sensors and Controls
Description: SENSOR 7500PSIG 7/16" .02A
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Operating Pressure: 0 ~ 7500PSI (0 ~ 51710.68kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: M12x1, 4 Pin
Voltage - Supply: 9V ~ 32V
Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF SAE4