8252.H7.2530.32.19
8252.H7.2530.32.19 Trafag Sensors and Controls
H72303ad_EN_8252_NAT_Industrial_Pressure_Transmitter.pdf
Виробник: Trafag Sensors and Controls
Description: SENSOR 10000PSIG 1/4"NPT .02A
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Operating Pressure: 0 ~ 10000PSI (0 ~ 68947.57kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: M12x1, 4 Pin
Voltage - Supply: 9V ~ 32V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) NPT