Продукція > KEMET > 82EC41004070J
82EC41004070J KEMET
Виробник: KEMET
Description: 41.0PF 100V
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.437" (11.10mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 41.0PF 100V, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.437" (11.10mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm).