83PR500LF TT Electronics/BI
83.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 500 OHM 0.5W GW TOP ADJ
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.320" x 0.250" Face (8.12mm x 6.35mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 500 Ohms
Написати відгук
Description: TRIMMER 500 OHM 0.5W GW TOP ADJ, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.320" x 0.250" Face (8.12mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: Gull Wing, Resistive Material: Cermet, Resistance: 500 Ohms, Number of Turns: 1.0.