83PR50KLF TT Electronics/BI
83.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 50K OHM 0.5W GW TOP ADJ
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.320" x 0.250" Face (8.12mm x 6.35mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 50 kOhms
Написати відгук
Description: TRIMMER 50K OHM 0.5W GW TOP ADJ, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.320" x 0.250" Face (8.12mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: Gull Wing, Resistive Material: Cermet, Resistance: 50 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції 83PR50KLF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
83PR50KLF 83PR50KLF Виробник : BI Technologies / TT Electronics Datasheet_MultiTurn%20Trimmer_35-1133681.pdf Trimmer Resistors - SMD 1/2W 50K Ohms 10% SINGLE TURN