86506-100H Amphenol ICC (FCI)
68000.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 36000POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: Cuttable
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.440" (11.18mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Length - Mating: 0.220" (5.59mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 36000POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: Cuttable, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.440" (11.18mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Length - Mating: 0.220" (5.59mm).