86837-110H
86837-110H Amphenol ICC (FCI)
609_67996.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 110V
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.600" (15.24mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.380" (9.65mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 110V, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.600" (15.24mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.380" (9.65mm).