86CNQ200
86CNQ200 SMC Diode Solutions
86CNQ200-SL-SM%20N1133%20REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE MOD SCHOTT 200V 40A PRM2
Packaging: Bulk
Package / Case: PRM2
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: PRM2
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.14 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.1 mA @ 200 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE MOD SCHOTT 200V 40A PRM2, Packaging: Bulk, Package / Case: PRM2, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: PRM2, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.14 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.1 mA @ 200 V.