87203-150HLF
87203-150HLF Amphenol ICC (FCI)
67996.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 50
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.150" (3.81mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.545" (13.84mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.295" (7.49mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 50, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.150" (3.81mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.545" (13.84mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.295" (7.49mm).